Перейти к содержимому

Close
Фотография

Aнти-прививочное движение в Турции

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 2

#1 Админка

Админка

Хозяюшка

• Главные администраторы
  • 18 740 сообщений

Отправлено 24 мая 2011 - 17:18

bismi

sestra Umm Yasin privela:

Please Login or Register to see this Hidden Content

форма отказа от прививок (но может прийти соц служба проверить)

Doğum Tercihlerim –

Doktorum .............., .............. Hastanesi Doğum Servisi ve Doğum Destekзilerim ............ ve .................’e:

Desteklerinizle mьmkьn olduğu kadar doğal bir doğum yapmayı arzuluyorum. Doktorum ............. tarafından belirlenecek tıbbi bir gereksinim olmadığı sьrece aşağıda belirttiğim doğum tercihlerimin gцz цnьnde bulundurulmasını rica ediyorum. Aynı zamanda doğum konusunda зalışan bir profesyonel olarak doğal doğumun bir plana gцre yьrьmediğini biliyor; tercihlerim dışında gelişmeler olabileceğini anlıyorum.

Doğum eylemi цncesinde:
• Bu sьreci eşim ve doğum destekзilerim, .......... ve ..........., ile birlikte geзirmek istiyorum.
• Tıbbi bir gereksinim olmadığı sьrece rutin olarak damar yolumun aзılmasını ve lavman uygulanmasını istemiyorum.
• Bu sьre boyunca serbest hareket edebilmek istiyorum. Dolayısıyla NST ile takip edilmem gerekirse bunun aralıklarla yapılmasını tercih ediyor, monitцre sьrekli bağlı kalmak istemiyorum.
• Vajinal muayenelerin minimumda tutulmasını tercih ediyor, mьmkьnse kendi doktorum dışında bir sağlık personeli tarafından muayene edilmek istemiyorum.
• Epidural veya başka ağrı kesicilerin ancak ben proaktif olarak istersem uygulanmasını; ben istemeden teklif edilmemesini rica ediyorum.
• Tıbbi bir gereksinim olmadığı sьrece doğumu hızlandırmak ьzere suni sancı verilmesini tercih etmiyorum.
• Sağlık personelinin gerekmedikзe odaya girmemelerini ve ışıkları yakmamalarını rica ediyorum.
• Serbestзe yiyip iзebilmek istiyorum; sıvı ihtiyacımın serumla karşılanmasını tercih etmiyorum.
Doğum eylemi sırasında:
• Doğumhanede mьmkьn olduğu kadar az sayıda personel bulunmasını rica ediyorum.
• Doğumda eşimin ve mьmkьnse doğum destekзilerim .......... ve ..........’in bulunmasını istiyorum.
• Epiduralle sezaryen olmam gerekirse eşimin mutlaka yanımda bulunmasını istiyorum.
• Ikınmalarımı iзimden gelen hislerle ve doktorumun yцnlendirmeleriyle gerзekleştirmek istiyorum. Ikınma hissim gelmeden ıkınmak iзin yцnlendirilmek istemiyorum ve her şey yolunda ise nefes tutmadan ıkınmayı tercih ediyorum.
• Doktorumun karar vereceği tıbbi bir aciliyet olmadığı sьrece kristaller manevrasının uygulanmasını kesinlikle istemiyorum..
• Doğum eylemi sırasında eğer tercih etmiyorsam yatağa bağlı kalmayıp doktorumun da onayladığı diğer pozisyonlardan faydalanmak istiyorum.
• Rutin olarak epizyotomi uygulanmasını istemiyorum.
Doğum eylemi sonrasında:
• Bebeğimin doğumdan hemen sonra temizlenmeden kucağıma verilmesini istiyorum.
• Eğer her şey yolunda ise bebeğimin ilk muayenesinin kucağımda yapılmasını istiyorum.
• Gцbek bağının kan dolaşımı bittikten sonra eşim tarafından kesilmesini tercih ediyorum.
• Tıbben gerekmediği sьrece aspirasyon yapılmamasını istiyorum.
• Mьmkьn olursa hemen emzirmek istiyorum.
• Bebeğime K vitaminin verilmesini istemiyorum.
• Hepatit B aşısının ve antibiyotik gцz merheminin uygulanmasını istemiyorum.
• Bebeğimin ben talep edene kadar yıkanmamasını istiyorum.
• Eğer herşey yolunda ise doğumhaneden bebeğimle зıkmak istiyorum; bebeğimin rutin işlemler iзin bebek odasına gitmesi gerekiyorsa bunun doğumdan hemen sonra değil, birkaз saat sonra yapılmasını tercih ediyorum.
• Hastanede kaldığımız sьrece bebeğime anne sьtьnden başka hiзbir sıvı verilmemesini rica ediyorum.
• Genel anestezi ile sezaryen olmak zorunda kalırsam bebeğimin operasyondan зıkar зıkmaz eşime teslim edilmesini, varsa gerekli tıbbi mьdahalelerinin eşimin yanında yapılmasını istiyorum.

Hepinize anlayışınız ve yardımlarınız iзin teşekkьr ederim.

#2 rodi_doma

rodi_doma

Umm Yaseen

• Модераторы
  • 1 850 сообщений

Отправлено 24 мая 2011 - 17:21

:::66as :JazaakiAllaahuKhairan: mashaallah админка но проверяют не страшно)) главное сказать что врач из России так посоветовала и тд

#3 jennet

jennet
  • Мусульманка
  • 1 401 сообщений

Отправлено 24 мая 2011 - 18:06

:JazaakumAllaahuKhairan22:

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 скрытых пользователей

Яндекс.Метрика